Krmení na barvu

Krmení na barvu

Publikováno 09.07.2020, Obchod LiMi Koi

Voda v jezírku už přesahuje 20°C a to je ten správný čas, kdy koi kaprům dopřejeme krmení na zvýraznění barvy. Ryby se nám krásně vybarví a svou barevnou krásou nám ozdobí jezírko. Je to úchvatná podívaná, když vidíte ty krásné vodní drahokami plout v jezírku a jejich krásu ještě zvýrazní sluneční paprsky.


Abychom se mohli těšit z krásné podívané je třeba proto něco udělat. Poskytneme kapříkům krmení zvýrazňující barvy, které svým složením napomáhají k probarvení ryb. Dnes je na trhu celá řada krmiv od různých výrobců. Nám osobně se nejvíce osvědčilo krmení od Japonského chovatele Dainichi.

Další variantou jak dosáhnout vynikajících barev je použití krmení Vivani Fish Food Color:
https://www.limikoi.cz/vivani-fish-food-color-pro-vyraznou-podporu-vybarveni-koi-2-kg/i167

Skvělou alternativou ke všem krmením je vhodné zařadit do krmné dávky sušený hmyz, https://www.limikoi.cz/krmivo-leciva/suseny-hmyz/c19, který obsahuje spousty užitečných nutričních složek, které nám pomohou vybarvit koi.

Mějte na paměti, že všechno chce svůj čas. Spousta lidí si myslí, že když koupí drahé krmení že se jim ryby vybarví b ěhem pár dní, ale to je velký omyl. Tak jako každý člověk je jiný tak to samé platí i u ryb. Někeré se vybarvují rychleji a jiným to trvá déle. Důležitým faktorem je také genetická výbava koi. Dalším důležitým faktorem je kvalita vody v jezírku, kde koi žijí. Chemismus vody je v každém jezírku jiný. Dbejte na to, aby voda v jezírku byla dostatečně okysličená očemž se jednoduše přesvědčíte pomocí testrů O2 a také pravidelně kontrolujte pH vody i to má vliv na kvalitu vybarvení vašich koi (optimální hodnota je v rozmezí 6,5 -8) https://www.limikoi.cz/home-pond-tester-ph-pond/i3881

Užívejte si teplé letní dny u jezírka s krásně vybarnenými koi a ne jen s nimi i ostatní ryby v jezírku nám poskytnou krásnou podívanou když září sytými barvami.