V jezírku se probouzí život

V jezírku se probouzí život

Publikováno 28.03.2020, Obchod LiMi Koi

Konečně jsme se dočkali. I když zima nebyla nějak výrazná začíná se objevovat jarní sluníčko. Všichni jsme natěšení a hurá k jezírku. Voda se začíná pomalu prohřívat a nastal čas, kdy je třeba jezírku věnovat pozornost a rybám dopřát péči,kterou si po zimě zaslouží. V tomto článku se zaměříme o péči o ryby.


Vše je nutné dělat z rozvahou a rozumem. Nenechte se zlákat žebráním ryb o nějakou tu dobrotu.Když voda překročí 8°C můžeme zlehka začít krmit po velmi malých dávkách. Mějte vždy na paměti, že rybám ještě nefunguje naplno trávení. V tuto chvíli je dobré používat kvalitní krmení, které je určeno pro tuto dobu. Důležité je u krmení nutriční hodnota a obsah vitamínů. Zejména vitamín C je na jaře pro ryby důležitý. Na trhu existuje celá řada krmení od různých výrobců. Nám se osvědčilo u našich koi v jarních měsících krmit MALAMIX FOOD. Skladba tohoto krmení rybám poskytuje vše co teď potřebují. Lehká stravitelnost Malamixu a vysoký obsah vitamínů pomůže rybám obnovit metabolismus a posílit imunitu.

S ohřívající se vodou se nám v jezírku probudí veškerý život. Bohužel se probudí i nemoci a bakterie, které ryby s oslabenou imunitou napadají. Jen zdravá a vytální ryba dokáže čelit nemocem. Důležitá je u ryb slizová vrstva, která je chrání před parazity a bakteriemi. Proto je vhodné použít MALAMIX 17 , který je složen ze 17 účinných složek, které podporují tvorbu slizu a chrání ryby celkově. Další vhodnou ochranou ryb je aplikace do jezírka ACTIVE LACTO BAC Chytré bakterie tohoto produktu umí částečně likvidovat dva druhy bakterií, které se nejčastěji nacházejí v jezírku Aeromonas a Pseudomonas. Výhodou všech těchto produktů je, že jsou založeny čistě na přírodní bázi a pro ryby velmi prospěšné. Dalším pomocníkem jak do ryb dostat co nejvíce vitamínů při malé dávce krmení je KOI MUESLI. Tento produkt je nabušen vitamíny. Má lehce ovocnou příchuť a ta rybám na jaře opravdu chutné.

Malá rada na závěr : Pořiďte si k jezírku chytrý notýsek, kam si budete zapisovat hodnoty vody a co a kdy jste aplikovali do jezírka. Pomůže Vám to se orientovat a navíc můžete zpětně čerpat co Vám fungovalo. Držíme palce ať Vaše ryby co nejméně trápí nemoci a mějte na paměti, že je vždy lepší a levnější jít cestou prevence. V případě, že se u Vašich ryb nějaká ta nemoc objeví nebo si s něčím nevíte rady klidně se na nás obraťte rádi Vám pomůžeme.