Tvarované stromy

Tvarované stromy NIWAKI Pinus sylvestris Watereri H1Cena: 6 290 Kč / 241,92 €

  • UPOZORNĚNÍ: U tohoto produktu je možný pouze osobní odběr či jiná doprava po domluvě.


Popis

Pinus sylvestris Watereri - Překrásné Niwaki! Přesto že je strom tvarovaný působí velice přirozeně a přírodně. Za pár let až povyroste se ještě více zvyditelní jeho tvar a krása, kterou v sobě tyto stromy mají. Působí velice klidně a vyrovnaně a svou klidnou energii rád předá i vám. Za nás osobně by tento strom neměl chybět v žádné zahradě. Je to společník, který s Vámi poroste celý život. 

Výška stromu bez květináče 80cm

Šířka stromu 90cm

Niwaki je název pro zahradní tvarované stromy které budou nepřehlédnutelným skvostem na Vaší zahradě. Vysazujeme je samostatně, popř. je můžeme doplnit okrasným kamenem, který strom doplní. Tvarované stromy můžeme pěstovat také na balkoně a nebo na terase ve vhodné nádobě.

Vysazení do volné půdy -  můžeme provádět po celý rok vzhledem k tomu že stromy mají zapěstovaný kořenový bal. Jedinou vyjímkou je období, kdy je půda promrzlá. Toto období není vhodné pro výsadbu.

Umístění – slunné stanoviště, ve stínu nebo polostínu nebude strom prosperovat.

Zálivkarostlina v kontejneru -  od jara do podzimu minimálně 2x týdně, při extrémních vedrech  každý druhý den. Je potřeba zalévat i v zimě.

Rostlina ve volné půdě – zalévat pravidelně celý rok po vysazení. Po roce dle potřeby. Nezapomeneme zalévat ani v zimě.

Hnojení2x ročne (jaro, podzim)

Následné tvarování -  tvarované stromy Niwaki potřebují pravidelnou péči, v níž nesmí chybět ani správně provedený řez a tvarování.

Zimování - Stromy vysazené do volné půdy žádnou speciální péči kromě zálivky před zámrazem a podzimního hnojení nepotřebují. Niwaki na balkonu a nebo na terase, je třeba  před zimou zabezpečit. Postup je stejný jako u jiných nádobových rostlin .Využít se pro zimování dají  chladná, světlá místa a samozřejme nezapomeneme zalévat.