Tvarované stromy

Tvarované stromy NIWAKI Pinus densiflora H9Cena: 6 290 Kč / 241,92 €

  • UPOZORNĚNÍ: U tohoto produktu je možný pouze osobní odběr či jiná doprava po domluvě.


Popis

Pinus densiflora - netradičný jak vzhledem tak i jemností jehlic. Velice příjemný a jemný stromek, který bude dělat parádu všude. 

Výška stromu bez květináče 100cm

Šířka stromu 70cm

Niwaki je název pro zahradní tvarované stromy které budou nepřehlédnutelným skvostem na Vaší zahradě. Vysazujeme je samostatně, popř. je můžeme doplnit okrasným kamenem, který strom doplní. Tvarované stromy můžeme pěstovat také na balkoně a nebo na terase ve vhodné nádobě.

Vysazení do volné půdy -  můžeme provádět po celý rok vzhledem k tomu že stromy mají zapěstovaný kořenový bal. Jedinou vyjímkou je období, kdy je půda promrzlá. Toto období není vhodné pro výsadbu.

Umístění – slunné stanoviště, ve stínu nebo polostínu nebude strom prosperovat.

Zálivka – rostlina v kontejneru -  od jara do podzimu minimálně 2x týdně, při extrémních vedrech  každý druhý den. Je potřeba zalévat i v zimě.

Rostlina ve volné půdě – zalévat pravidelně celý rok po vysazení. Po roce dle potřeby. Nezapomeneme zalévat ani v zimě.

Hnojení – 2x ročne (jaro, podzim)

Následné tvarování -  tvarované stromy Niwaki potřebují pravidelnou péči, v níž nesmí chybět ani správně provedený řez a tvarování.

Zimování Stromy vysazené do volné půdy žádnou speciální péči kromě zálivky před zámrazem a podzimního hnojení nepotřebují. Niwaki na balkonu a nebo na terase, je třeba  před zimou zabezpečit. Postup je stejný jako u jiných nádobových rostlin .Využít se pro zimování dají  chladná, světlá místa a samozřejme nezapomeneme zalévat.